Napsali o nás

Sokolové opět cvičí u Hradní stráže

Jarní výcvik v roce 2022. Kurz absolvovalo 13 krojovaných nováčků. Vice v odkazu na irozhlas.cz  

Článek v MF DNES

Níže si v odkazu můžete přečíst další rozhovor v velitelem Sokolské stráže, který byl zaměřený k Památnému dni sokolstva

Plnící se sny velitele Sokolské stráže

Rozhovor s velitelem Sokolské stráže Markem Mandou v časopise Sokol.

Sokolové se u Hradní stráže učí pochodovat. Přijeli i ze zahraničí.

Už podesáté se sokolové pod dohledem Hradní stráže učí zacházet s praporem i správně pochodovat. Nazkouší si i kladení věnců při pietách. Do kasáren na pražském Pohořelci se slétli nejen z celé republiky, ale i z Německa nebo Ameriky. Historie Hradní stráže se sokoly souvisí velmi úzce, byli totiž jejími zakladateli. (zdroj ČT) 

Sokolové slavnostně zahájili sletový rok, Masarykův prapor nesl zástupce Hodonína

V podvečer 10. března 2018 byl v Praze slavnostně odstartován sletový rok, jenž je pro všechny členy Sokola obzvláště významný. Uskutečnil se totiž v roce 100. výročí vzniku samostatného Československa a jeho vrcholem byl na počátku července XVI. všesokolský slet. Píše Sokolská župa Slovácká.

Brněnští sokolové představili restaurovaný prapor. Obnova zabrala 300 hodin.

Brněnští sokolové se mohou pyšnit obnoveným praporem, který má velký historický význam. Po dvouměsíční práci ho v pondělí veřejnosti slavnostně představili v prostorách stadionu v Kounicově ulici. Právě u příležitosti otevření tohoto sportovního centra v roce 1929 nechali sokolové prapor vyrobit. Píše iRegiony (rádio Impuls).

Zrestaurovaný sokolský prapor byl představen veřejnosti

V pamětní síni stadionu v Kounicově ulici byl v pondělí veřejnosti představen spolkový prapor Sokola Brno I. Nedávno prošel důkladnou opravou, kterou provedla restaurátorka Lenka Dolanská. Jeho historická hodnota je značná, a proto byl před třemi lety prohlášen kulturní památkou České republiky. Píše se na Novinky.cz