Napsali o nás

Plnící se sny velitele Sokolské stráže

Uplynulo pět let od vzniku této sokolské jednotky.

Sokolové slavnostně zahájili sletový rok, Masarykův prapor nesl zástupce Hodonína

V sobotním podvečeru 10. března v Praze slavnostně odstartoval sletový rok České obce sokolské, jenž je pro všechny její členy obzvláště významný. Uskuteční se totiž v roce 100. výročí vzniku samostatného Československa a jeho vrcholem bude na počátku léta XVI. Všesokolský slet.

Brněnští Sokolové představili restaurovaný prapor. Obnova zabrala 300 hodin

Brněnští sokolové se mohou pyšnit obnoveným praporem, který má velký historický význam. Po dvouměsíční práci ho v pondělí veřejnosti slavnostně představili v prostorách stadionu v Kounicově ulici. Právě u příležitosti otevření tohoto sportovního centra v roce 1929 nechali sokolové prapor vyrobit.

Zrestaurovaný sokolský prapor byl představen veřejnosti

V pamětní síni stadionu v Kounicově ulici byl v pondělí veřejnosti představen spolkový prapor Sokola Brno I. Nedávno prošel důkladnou opravou, kterou provedla restaurátorka Lenka Dolanská. Jeho historická hodnota je značná, a proto byl před třemi lety prohlášen kulturní památkou České republiky.