Výcvik

1. termín: 1.–.3. dubna

2. termín: 9.–.11. září

Výcvik v pořadové přípravě

Chcete se naučit správně pochodovat, provádět obraty na místě, zacházet s prapory nebo pokládat kytice či věnce? Pak jste tu správně a můžete využít naší video příručky, která se touto tématikou zabývá. Časem se můžete těšit na další videa.

Dvakrát ročně pořádá Sokolská stráž pod Vzdělavatelským odborem ČOS ve spolupráci s Hradní stráží výcviky v pořadové přípravě. Součástí těchto výcviků je také podrobné seznámení se správným nošením sokolského kroje, poskytnutí důležitých informací, které celkově ujednocují pravidla, které má dodržovat každý správný krojovaný sokol. Mimo to probíhají individuální výcviky (tzv. secvičné) po celé republice.

Video návody

Jedním z našich cílů je vytvoření video příručky na správnou pořadovou přípravu, která se učí u Hradní stráže. Najdete zde časem vše, co je potřebné, abychom důstojně reprezentovali ČOS. Ve videích se dozvíte, jak stát v pozoru, v pohovu, jak se provádí obraty, jak zacházet s praporem či vlajkou a v neposlední řadě, jak správně pokládat květinu nebo věnec při pietních aktech.

Zacházení s praporem

Nevíte, jak správně zacházet s prapory? Vytvořili jsme pro vás video návod, jak se to správně naučit.

Základní postoj, obraty na místě, pohov

Dozvíte se jak správně stát při povelu pozor/základní postoj, jak správně provádět pohov a obraty na místě.