Výcvik

Výcvik u Hradní stráže bude 20. – 22. září 2023. REGISTRACE JSOU JIŽ UZAVŘENY! Další přihlášky až na duben 2024.

Plánovaný výcvik v pořadové přípravě pro krojované sokoly u Hradní stráže bude 20. – 22. září 2023. Vždy se jedná se o středu, čtvrtek a pátek. Kapacita je maximálně 20 cvičenců. Ubytování je možné zařídit přes nás prostřednictvím Vzdělavatelského odboru ČOS. Doporučujeme se ubytovat už v úterý večer. Výcvik zahrnuje základní pořadové vystupování, zacházení s prapory, kladení květinových darů, upřesňující informace o sokolských krojích, jak je správně užívat, kde sehnat potřebné doplňky a další potřebné informace. Během výcviku je možné navštívit s námi Pražský hrad a něco zajímavého se dozvědět. Každý den se cvičí od 8 ráno do cca 14 hodin. Pokud se chcete na výcvik přihlásit, nebo máte jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit na email mmanda@sokol.eu, nebo na facebooku Sokolské stráže, kde Vám brzy odpovíme.    

Výcvik v pořadové přípravě

Chcete se naučit správně pochodovat, provádět obraty na místě, zacházet s prapory nebo pokládat kytice či věnce? Pak jste tu správně a můžete využít naší video příručky, která se touto tématikou zabývá. Časem se můžete těšit na další videa.
  
Dvakrát ročně pořádá Sokolská stráž pod Vzdělavatelským odborem ČOS ve spolupráci s Hradní stráží výcviky v pořadové přípravě. Součástí těchto výcviků je také podrobné seznámení se správným nošením sokolského kroje, poskytnutí důležitých informací, které celkově ujednocují pravidla, která má dodržovat každý správný krojovaný sokol. Mimo to probíhají individuální výcviky (tzv. secvičné) po celé republice.

 

Video návody

Jedním z našich cílů je vytvoření video příručky na správnou pořadovou přípravu, která se učí u Hradní stráže. Najdete zde časem vše, co je potřebné, abychom důstojně reprezentovali ČOS. Ve videích se dozvíte, jak stát v pozoru, v pohovu, jak se provádí obraty, jak zacházet s praporem či vlajkou a v neposlední řadě, jak správně pokládat květinu nebo věnec při pietních aktech.  

Zacházení s praporem

Nevíte, jak správně zacházet s prapory? Vytvořili jsme pro vás video návod, jak se to správně naučit.

Základní postoj, obraty na místě, pohov

Dozvíte se jak správně stát při povelu pozor/základní postoj, jak správně provádět pohov a obraty na místě.